Copyright © 2018 Borkan Yapı Kimyasalları İzolasyon San.Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.

BORKAN YAPI KİMYASALLARI

Hakkımızda

1984 Yılında İzopoli Ankara Kimya olarak başlayan ve o zamanlar Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz sprey poliüretan köpükle yekpare ısı su ve ses yalıtımı uygulamalarımız daha sonra grup şirketlerinin ihtisaslaşmasıyla 1994 yılı itibariyle BORKAN çatısı altında devam ediyor.


 Sektörde bir öncü olarak geçen 30 yılı aşkın süre içinde gerek Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde gerekse yurt dışında çok sayıda çeşitli uygulamalar yaptık. Prestij projelere imzalar attık.


Yüzlerce soğuk depo izolasyonu gerçekleştirerek gıdaların uzun süre dayanmasına katkıda bulunduk. Deprem sonrası  yüzlerce acil deprem evlerinin  izolasyonunu süratle gerçekleştirerek zor şartlar altındaki depremzedelerin kışı ve yazları  rahat geçirmesini sağladık. Yüzlerce Tavuk kümesi izolasyonu yaparak sağlıklı kümes ortamları oluşmasına ve verimliliğin artmasına katkıda bulunduk.  Sanayi tesislerinde/konutlarda sıcak ve soğuğa karşı yaptığımız çatı/cephe izolasyonlarımızla terleme ve damlamaları keserek sağlıklı ve rahat çalışılabilir, yaşanabilir ortamlar oluşmasını sağladık.  Kilometrelerce jeotermal boru hatlarının izolasyonunu gerçekleştirerek çıkan sıcak suyun ısı kaybını minimize ederek taşınmasını sağladık. Büyük tank izolasyonları  ve ceketlemelerini gerçekleştirdik.


Her şeyden önce yaptığımız uygulamaların hepsinde poliüretan köpüğün en iyi ısı yalıtım malzemesi olması özelliğinden dolayı gerçek anlamda çok ciddi enerji tasarrufu yapılmasını sağladık.  Hem ekonomik katkı sağladık hem de konforlu ortam oluşmasının yolunu açtık.


Uygulamalarımız sayesinde binlerce ton sera gazı ve karbon emisyonu azaltılmasında, çevrenin korunmasında yardımcı olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Küçülen dünyamızda  Bu da bize yaptığımız işten daha da zevk almamızı ve gurur duymamızı sağlıyor.


Kurulduğumuz ilk günden beri  her yaptığımızın üzerine bir sonraki seferde bir şeyler daha koymayı, sürekli kendimizi geliştirmeyi ve elimizden gelenin en iyisini yapmayı kendimize şiar edindik.


Bunun sayesinde gün geçtikçe bilinirliği artmaya başlayan PUR-MANTO ismini verdiğimiz,  binaların dış cephesinde yekpare deliksiz yamasız şekilde sprey poliüretan köpükle mantolama  sistemini geliştirdik ve başarıyla uyguluyoruz.  


Zaman içinde su yalıtımı konusunda tespit ettiğimiz ihtiyaçlardan yola çıkarak Türkiye’de aynı sprey köpükte olduğu gibi bir ilk daha gerçekleştirdik ve YEKPARE SPREY MEMBRAN sistemini başlattık. Sprey makinelerimizle uyguladığımız bu sistemle çok hızlı yekpare su izolasyonu yapılmasını sağlamaktayız.  Sprey membran yanında SPREY POLİÜRE uygulamalarını da başarıyla uygulamaktayız.


Su izolasyonu konusunda müşterilerimizin kendisinin de uygulayabileceği sürme veya sprey şeklinde  uygulanabilen LİKİT MEMBRAN ÜRÜNLERİ geliştirdik ve üretimlerine başladık. Guardian SM-90 poliüretan esaslı likit membran, Guardian SM-30 Darbe dayanıklı şeffaf membran ve su bazlı ekonomik Guardian SM-50 WB ve ilgili astarları ürün portföyümüze katıldı.


Üretimlerimiz ve ürün portföyümüz çeşitli yapıştırıcı ve sızdırmazlık elemanlarıyla sürekli gelişmekte ve şantiyelerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.


Ürün portföyümüzle ve profesyonel uygulamalarımızla karmaşık ve zor problemlere basit ve garantili çözümler üretmekteyiz. Bitki köklerine dayanıklı izolasyon, trafikli zeminlerin izolasyonu, negatif izolasyon gibi uygulamaların tamamını yapabilen nadir firmalardanız.


Son olarak  yapılarda çığır açacağını düşündüğümüz bir yeniliğe daha imza attk. SPREY KOMPOZİT adını verdiğmiz bu uygulamayla elyaf takviyeli sprey  poliüretan köpük  yapmaya başladık. Yüksek mukavemetli köpük oluşturan bu sistemle,  sprey izolasyonun yanında aynı  zamanda  kalıpların içine de uygulama yapılarak hafif ve izolasyonlu yapı malzemeleri yapılabilmektedir.  


Çalışmalarımız sadece uygulama ve malzeme alanında sınırlı kalmadı. Şu anda Avrupa Kalkınma ve Yatırım Bankası (EBRD) nın sunduğu Avrupa Birliği destekli Enerji verimliliğinin artırılmasına ve karbon salınımlarının azaltılmasına yönelik yatırımların teşviklerinden yararlanılması için firmamız onaylı Tedarikçi  sıfatını kazanmıştır. Bu sayede uzun vadeli , düşük faizli kredi ve yapılacak enerji tasarrufuyla  ödeme imkanı  ortaya çıkmıştır. Bu teşviklerden ülke fonları bitmeden maksimum sayıda müşterimizin yararlanmasını ,  çevreci yatırımlarını gerçekleştirmesini ve aynı zamanda  ekonomi sağlamalarını diliyoruz.


Yıllar boyunca bize destek olan, bizleri dostlarına da öneren,  eleştiren ve gelişmemizde katkısı olan tüm dostlarımıza  sonsuz teşekkürler.